DOLMAR ES - 2136 TLC

Rychlost řetězu
14.5 m/s
Napětí
230 V

• , zakoupeno v HOBBYTECH spol s r.o.

• Uzka pila diky ulozeni motoru.
    • Nastaveni retezu rychle a bez naradi.
    • Vaha je vyssi nez s temi nelevnejsimi, ale to je dan kvalitnejsich materialu.
    • V zime se mazani moc nechtelo

Kupoval jsem proudovou, protoze me nebavi startovani benzinoveho motoru a urvany rev. Zapnu a jedu a bez zbytecneho randalu. Po zahrade staci, vykon je dany ostrosti retezu. Ale uz jsou znamky opotrebeni, na rozvodech, to me prekvapilo. Asi se s tim moc nemazlim :). Dolmar mi bylo doporuceno, puvodne jsem chtel Narex, ale presvedcila me konstrukce a vyvazenost pily.

• , zakoupeno v KOBRAS RUNLAB

Pilu Dolmar mi doporučili známí, zatím funguje bez problémů (použil jsme ji jednou). Manipulace je snadná, napínání řetězu je jednoduché, velmi dobře "padne do ruky".

• , zakoupeno v KOBRAS RUNLAB

• Předchozí dobrá zkušenost s touto značkou.

Typ pily
Rychlost řetězu
14.5 m/s
Napětí
230 V

Elektrické motorové pily značky Dolmar jsou promyšlené do těch nejmenších detailů. Jsou neustále inovovány a disponují mnoha praktickými funkcemi, díky kterým je jejich ovládání velmi pohodlné. Představují ideální řešení pro práce v domě a na zahradě i pro řemeslníky a průmysl.

Díky přišroubované kovové liště s ozubením šetří vaše síly při zkracování větví a kácení stromů. Už nikdy nebudete odhadovat stav oleje, díky velkému průzoru je totiž hladina v nádržce vždy jasně vidět.

Prodloužený a zvýšený kryt ruky nabízí lepší ochranu a bezpečnost pro pravou ruku. Delší rukojeť pro větší volnost pohybu pravé ruky i v rukavicích. Optimální odvod třísek brání ucpání, a to i dlouhými třískami.

Napínač řetězu bez použití nářadí se sklápěcí otočnou rukojetí a malým kolečkem vám pomůže ještě snáze připevnit a napnout řetěz ještě. Nastavená poloha brzdy řetězu se zobrazí pomocí značky, další uživatelské informace zvyšují orientaci a bezpečnost.

• , zakoupeno v HOBBYTECH spol s r.o.

• Uzka pila diky ulozeni motoru.
    • Nastaveni retezu rychle a bez naradi.
    • Vaha je vyssi nez s temi nelevnejsimi, ale to je dan kvalitnejsich materialu.
    • V zime se mazani moc nechtelo

• , zakoupeno v KOBRAS RUNLAB

• perfektni zpracovani, vykon a hlavne ergonomie, radost s ni pracovat, za ty penize nejlepsi volba

• lehká
    • výkonný motor
    • menší kolečko na napínání řetězu

S odstupem času a pořezáním zhruba 10 kubíku dřeva z lesa mohu zhodnotit tuto pilu. Řeže naprosto výborně. Můžu říct, že jsem pilu nešetřil. Řezal jsem i dub, který měl průměr kmenu jak je dlouhá lišta (35 cm) bez jakéhokoliv zasekávání, zastavování. Číštění, nandávání řetězu, mazání řetězu, vše v naprostém pořádku. Jediná věc která mi trochu vadila je menší kolečko, pomocí kterého se napíná řetěz.
    Při pravidelné čištění a dolévání oleje pracuje bez problému.
    Vybíral jsem dlouho podle recenzí a hodnocení. Líbí se mi podélné uložení motoru, díky kterému je pila dobře vyvážena, není těžká a hravě se nechalo řezat 5 hodin v kuse.
    Při použití originálního oleje od Dolmar výborně maže, poté jsem byl nucen koupit olej jiný, značku nevím, ale není tak hustý jako originální olej a mazaní nebylo už tak dobré.
    Pilu vřele doporučuji.

• , zakoupeno v KOBRAS RUNLAB

• Předchozí dobrá zkušenost s touto značkou.
  • , zakoupeno v Makitanaradi.cz

• Nedodán záruční list a seznam záručních opraven

Dobrý výkon,vyvážená.

• , zakoupeno v KOBRAS RUNLAB

• Prozatím pracovala krátce, vše v pořádku, potěšila velmi jednoduchá výměna a utahování řetězu bez potřeby nářadí
  • , zakoupeno v KOBRAS RUNLAB

Mám pilu krátce,takže nemohu hodnotit,ale řeže se mi s ní dobře.Pokud řežu doma,je lepší na drobné práce než benzinová.Nemusím startovat,stačí stisknout tlačítko.

• , zakoupeno v KOBRAS RUNLAB

• Komunikace, vstřícnost, pochopení.

Nic jsem nepřeřízl ... byl to dárek.

• , zakoupeno v Nářadí PROFESIONAL

• výkonný motor
    • pila je perfektně vyvážená
    • spolehlivé napínání řetězu
    • možnost nastavení mazání řetězu
    • uvítal bych delší přívodní kabel

Pilu jsem koupil po delším vybíraní.Měl jsem i půjčené pily NAREX a Oleo-Mac.Pila DOLMAR má oproti nich podélně uložený motor a tedy pila je výborně vyvážená,výkonná a řezání s ní je daleko snadnější/motor nepřekáží/.Napínaní řetězu a také jeho výměna jsou jednoduché a spolehlivé.Délka lišty 35 cm je rozhodně dostatečná,delší při řezání již může překážet.K přípravě palivového dříví a také jiné tesařské práce v dosahu elektrické energie je pila DOLMAR a také identická MAKITA tou nejlepší volbou.Pila přesně splňuje mé očekávání.Cena odpovídá kvalitě.